MÝTY A PRAVDIVÁ TVRZENÍ O CELULITIDĚ (a jak se jí účinně zbavit)
O celulitidě existuje skoro tolik tvrzení, kolik je na Zemi žen. Někdo říká, že ji způsobuje strava, podle někoho za ni může genetika, podle někoho jiného zase nesprávný pitný režim a tak dále.

Na jaře, jakmile ve vzduchu začnou vonět letní dny, vyrážíme do obchodů či kosmetických salonů v naději, že se budeme moci konečně ukázat v plavkách, šatech a kraťasech s hladkou a napnutou kůží.


Avšak vzhledem k záplavě tvrzení, o kterých si vlastně ani nejste jista, zda-li jsou pravdivá, je těžké zvolit ten správný přístup k odstranění celulitidy a prevenci jejího vzniku.


Než vám povím, proč a jak vlastně celulitida vzniká (a jak se s ní efektivně vypořádat), vybrala jsem jedna z nejčastějších tvrzení a ověřila pro vás, zda jsou pravdivá.


Která tvrzení o celulitidě jsou pravdivá?

Celulitida se vyskytuje převážně u žen: PRAVDA


Muži mají nižší procento tuku a jejich kolagenová vlákna jsou pod pokožkou diagonální. U žen jsou kolagenová vlákna kolmá, takže je pro ně těžší udržet přebytečné tukové buňky. Přispívá k tomu i ženský hormon estrogen, který způsobuje měknutí a zkracování kolagenových vláken v pojivové tkáni.

Celulitidu mají jen ženy s nadváhou: NEPRAVDA

Celulitidu mohou mít všechny ženy bez ohledu na věk, tvar postavy nebo hmotnost. S nadváhou může být celulitida viditelnější, jelikož se v tukových buňkách ukládá více tuku. Pokud ale zhubnete, neznamená to, že tím celulitida zmizí. Jedná se o problémy v pojivové tkáni.


Celulitida může být dědičná: PRAVDA

Pokud má vaše maminka nebo babička pomerančovou kůži, je pravděpodobné, že ji budete mít také. Znamená to především, že má váš organismus sklony k pomalejšímu metabolismu, většímu ukládání tuku pod kůží a pomalejšímu krevnímu oběhu. Pamatujte však, že je to jen jedna z příčin celulitidy a v žádném případě není tou nejvýraznější.

S věkem se možnost výskytu celulitidy zvyšuje: PRAVDA

Celulitida se začíná rozvíjet, když v pubertě stoupá hladina estrogenu. V průběhu let se tělesná hmotnost často zvyšuje a kůže se stává tenčí, takže se celulitida stává viditelnější. Po 25. roce také dochází k poklesu produkce kolagenu, který je klíčový pro udržení pevné pokožky.

Pití většího množství vody odstraňuje celulitidu: NEPRAVDA

Samotné pití vody „pomerančovou kůži“ nezlepší, nicméně správná hydratace je v kombinaci s cvičením, správnou výživou a zdravým životním stylem účinná. Pravidelným příjmem dostatečného množství vody si udržujete zdravý lymfatický systém, který umožňuje z těla vyplavovat toxiny, zároveň voda udržuje správnou hladinu vlhkosti pokožky.

Pohyb snižuje výskyt celulitidy: PRAVDA

Fyzická aktivita pomáhá redukovat množství tuku, zrychluje krevní oběh a buduje a udržuje svaly, je tak klíčovým faktorem při odstraňování celulitidy. Pevné svaly zajistí vypnutější pokožku, takže je celulitida, i když je stále přítomná, mnohem méně viditelná. Cvičení je navíc jedním z nejúčinnějších “ničitelů” podkožního tuku.


Překvapila vás některá z těchto tvrzení?


Určitě již chápete, že najít jedno univerzální řešení, které by při odstraňování celulitidy fungovalo perfektně samo o sobě, je velmi těžké.


Jedna věc je však jistá: chcete-li řešit celulitidu efektivně a hlavně dlouhodobě, musíte ji vyřešit tam, kde vzniká.

A kde to tedy je?

Tajemství o celulitidě, které vám ještě nikdo neřekl

Co to celulitida vůbec je a jak vzniká? Možná budete překvapena…

Celulitida je změna tukové tkáně způsobená strukturálními změnami v podkoží. Tukové buňky tlačí na povrch v důsledku oslabení pojivové tkáně.

Proč se to děje?


Všechny buňky v těle potřebují vodu, aby byly schopné přežít a mohly normálně fungovat. Voda jim dodává také potřebné živiny. Často se ovšem stává, že v mezibuněčném prostoru zůstává příliš mnoho vody, která normálnímu fungování buněk zabraňuje. Nefungují-li buňky správně, dochází k poškození kůže - pojivové a kožní buňky se ničí.

Celulitida nebývá výsledkem nadbytečného množství tuku. Bývá způsobena oslabením kožních buněk a pojivové tkáně – kolagenových vláken.

Hubnutím a snahou o vytvarování postavy celulitidu neodstraníte, můžete pouze do určité míry zmírnit její projevy. Tělo totiž nedokáže spotřebovávat tuk uložený v dermální vrstvě kůže – a právě tento tuk vytlačuje pojivovou tkáň ven a projevuje se na povrchu formou celulitidy.

Chcete-li spolehlivě odstranit celulitidu a zabránit jejímu vzniku, musíte umožnit živinám a vodě, aby se dostávaly do buněk.

Chcete-li spolehlivě odstranit celulitidu a zabránit jejímu vzniku, musíte umožnit živinám a vodě, aby se dostávaly do buněk.


Celulitida není pouze vada na kráse, je to signál, že ve vašem těle něco nefunguje tak, jak má


Celulitida nás ženy ve většině případů trápí proto, že zkrátka nevypadá pěkně. Očekávání okolí a tlak společnosti na to, jak by měly ženy vypadat, jsou bohužel velmi vysoká.

Avšak představa, že by mělo být ženské tělo hebké, hladké a bez jakýchkoliv nerovností je zcela mylná. Ženy prostě máme celulitidu a tečka (ano, skoro všechny ženy ji mají!). Neměly bychom se za ni stydět.

Je však důležité si uvědomit, že celulitida není pouze “vada na kráse“. Může také signalizovat to, že určité procesy uvnitř našeho těla nefungují správně.

Obvykle je to proto, že lymfatický systém a krevní oběh nejsou v optimální kondici kvůli nerovnováze živin a nezdravému životnímu stylu. Vznik a projevy celulitidy urychlují také volné radikály, které v těle způsobují oxidační stres.

Oslabený lymfatický systém

Lymfatický systém je zodpovědný za správné fungování procesů čištění organismu. Lymfatická tekutina (lymfa) v těle koluje velmi pomalu a za její pohyb je zodpovědný především pohyb kosterního svalstva – proto je velmi důležité, abyste se dostatečně hýbala. Zvláště pokud máte převážně sedavé zaměstnání.

Co oslabuje lymfatický systém?

▫️ Špatná funkce střev
▫️ Příliš málo vitamínů a stopových prvků
▫️ Příliš málo pohybu

Oslabené cévy a kapiláry

Věřte tomu nebo ne, ale také zdraví a stav cév a kapilár hraje významnou roli při vzniku celulitidy. Jsou-li oslabené, nemohou přenášet dostatek vody a živin do nejvzdálenějších vrstev pokožky – dermis a epidermis. A jsme opět u toho - pokud buňky nedostávají živiny a vodu, selhávají.

Co způsobuje oslabení krevních cév?

▫️ Příliš dlouhé sezení nebo stání
▫️ Větší množství alkoholu
▫️ Nedostatek pohybu
▫️ Hormonální změny
▫️ Stárnutí

Volné radikály a oxidační stres

Volné radikály jsou vedlejším produktem biochemických reakcí, které v těle neustále probíhají. Při své cestě tělem mohou poškodit buněčné membrány, proteiny a DNA. Volné radikály, které by mohly poškodit vaše tělo, jsou neutralizovány antioxidanty. Dojde-li k nerovnováze mezi tvorbou volných radikálů a antioxidanty, tělo je vystaveno oxidativnímu stresu.

Co způsobuje vznik volných radikálů?

▫️ Nadměrné vystavení UVA paprskům
▫️ Znečištěné životní prostředí
▫️ Kouření
▫️ Jídlo (průmyslově zpracované maso, smažená jídla, nasycené tuky, alkohol...)


Jak tedy můžete zabránit vzniku celulitidy?

Už jsem zmínila, že jedním z nejvýznamnějších faktorů vzniku celulitidy je oxidační stres, kterému jsou vystaveny buňky. Stoprocentně před ním ochránit všechny buňky v těle je nemožné, je však možné oxidační stres výrazně snížit a předcházet jeho vzniku.

Oxidační stres poškozuje buňky, které produkují kolagen a elastin, které jsou základem pro krásnou, pevnou a hladkou pokožku. Kolagen je nejhojnější protein v těle. Máte-li jej dostatek, vaše pokožka je zdravá a tonizovaná. Elastin je taktéž protein – vysoce roztažitelný protein, který zajišťuje, že se tkáně po natažení nebo smrštění vrátí do původního tvaru.

Pokud v těle není kolagenu a elastinu dostatek, ztrácí pokožka pevnost a přes oslabená vlákna pojivové tkáně snadno proniknou nahromaděné tukové vrstvy až do nejsvrchnější vrstvy vaší pokožky.


Tělo v boji s volnými radikály a oxidačním stresem můžete podpořit pomocí antioxidantů. Zmírníte tak rozpad pojivové tkáně a možnost vzniku a projevů celulitidy.Účinně bojujte proti volným radikálům a posilte pojivové tkáně s pomocí antioxidantů

Volné radikály, které poškozují buňky a zdraví celého vašeho těla, neutralizují látky zvané antioxidanty.

Antioxidanty inhibují oxidační procesy probíhající v organismu. To jsou procesy, při kterých jako vedlejší produkt vznikají volné radikály. Dojde-li k nerovnováze mezi tvorbou volných radikálů a množstvím antioxidantů v těle, mluvíme o vzniku oxidačního stresu.

Existuje několik způsobů, jak můžeme do těla antioxidanty dostat - například konzumací správných potravin nebo doplňků stravy.


V boji proti oxidačnímu stresu a tím i prevenci vzniku celulitidy nad všemi ostatními antioxidanty vyniká unikátní antioxidant SOD.

Jde o výtažek z melounu, jehož účinnost je prokázána klinickými studiemi.

Vědecky potvrzená receptura, která zaručuje 12% odstranění celulitidy během 56 dní!

Celulitida je důsledkem dvou věcí – hypertrofie tukových buněk a rozpadu pojivové tkáně. Obojí úzce souvisí s oxidačním stresem, kterému jsou buňky vystaveny. Nyní máte před sebou zcela nový způsob účinného boje s celulitidou – pomocí antioxidantu SOD.

Ve studii zahrnující 41 žen z nich polovina konzumovala přírodní výtažek s antioxidantem SOD B Dimpless® po dobu 56 po sobě jdoucích dnů. Již po 28 dnech bylo pozorováno výrazné snížení výskytu celulitidy a po 56 dnech se účinek ještě znásobil.

Antioxidant SOD B Dimpless® inhibuje rozpad pojivové tkáně a stimuluje rozpouštění tukových buněk.

Účinnost prokázána klinickou studií

Vysoká účinnost Dimpless v boji proti celulitidě a snižování jejích projevů byla vědecky dokázána. Zde jsou výsledky naměřené v klinické studii obyčejných žen - žen jako jste vy i já.


 

 Veganské kapsle kombinující přírodní výtažky nejsilnějších a nejúčinnějších antioxidantů

Antioxidant SOD je hlavní složkou kapslí Celluvital, 100% přírodního doplňku stravy, který snižuje oxidační stres a předchází vzniku celulitidě.

Jeho unikátní složení je následující:

Speciální výtažek SOD (superoxid dismutáza)

Superoxid dismutáza je klíčový antioxidant, který se přirozeně vyskytuje v našem těle. Nachází se ve všech živých organismech, které chrání před oxidačním stresem více než 2 miliardy let. SOD je přítomen uvnitř i vně buněčných membrán – přímo tam, kde se nacházejí volné radikály. Je také přítomen přímo v mitochondriích, které jsou zodpovědné za 90 % produkce volných radikálů.

Výtažek z červených hroznů

Výtažek z hroznů má výjimečné antioxidační vlastnosti, obsahuje totiž vysoké množství vlákniny a velmi důležitý riboflavin. Riboflavin hraje důležitou roli při ochraně buněk před oxidačním stresem a přispívá také k udržení zdravé pokožky. Kyselina linolová, která se v tomto výtažku také nachází, pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi.

Zinek

Zinek je minerál, který je klíčový pro tvorbu buněk. Pomáhá tkáním růst a hojit se. Zinek je navíc součástí důležitého antioxidačního enzymu SOD – poskytuje mu podporu pro jeho optimální působení.

Měď

Jednou z nejdůležitějších rolí mědi v těle je zvyšování redukce kyslíku, takže působí jako antioxidant. Je důležitou podporou pro antioxidant SOD. Nejlépe účinkuje v kombinaci se zinkem, jelikož se navzájem potřebují k optimálnímu výkonu.CELLUVITAL je antioxidační směs, která chrání buňky před oxidačním stresem, zajišťuje jejich optimální fungování a zabraňuje tak rozpadu pojivové tkáně, což v důsledku odstraňuje celulitidu!
Nejčtenější rady
DOPORUČUJEME
background
4 Recenze
Celluvital, doplněk stravy
60 Kapslí
Skladem

/ Vystačí na 30 dní / 21 Kč za den

Kapsle Celluvital kombinují přírodní výtažky obsahující vysoce účinné antioxidanty, které bojují proti příznakům předčasného stárnutí s nepostradatelnými minerály, které hrají roli v ochraně buněk před oxidačním stresem a přispívají k udržení normální pojivové tkáně.

630,00 Kč
Související články
3 FÁZE MENOPAUZY A PŘÍZNAKY, KTERÉ BYSTE NEMĚLY IGNOROVAT
Když mluvíme o menopauze, většina lidí si myslí, že je menopauza jen období, kdy žena přestane menstruovat a začne pociťov...